Menu

Będę tworzył gry VR

4 grudnia 2017 - gry webowe
Będę tworzył gry VR

Od kiedy rodzice kupili mi pierwszy komputer stałem się zagorzałym fanem gier komputerowych.

Każdą wolną chwilę spędzałem na przechodzeniu kolejnych misji i zdobywaniu dodatkowych punktów. Grami na komputer wymieniałem się z kolegami lub pożyczałem je w osiedlowej wypożyczalni. Potem kupowałem oryginalne gry na desktopa i zacząłem powiększać swoją kolekcję. Kiedy nastała moda na gry na komórki byłem bardzo szczęśliwy. Dostałem pierwszego smartfona i ściągnąłem na niego wszystkie ulubione gry mobilne. Dzięki temu miałem je zawsze przy sobie i mogłem w nie grać praktycznie wszędzie – na przerwach w szkole, w autobusie, czy w kolejce w sklepie.

Jakiś czas temu świat oszalał na punkcie technologii VR, czyli virtual reality. Wirtualna rzeczywistość to nic innego, jak stworzona od początku do końca sztuczna przestrzeń. Kiedy po raz pierwszy dostałem w prezencie grę VR, wiedziałem, że sam chciałbym zająć się ich tworzeniem.  Pierwsza gra VR, z którą miałem do czynienia nie była zbyt skomplikowana. Jednak z biegiem czasu wszystkie wielkie firmy zaczęły inwestować zarówno w technologię VR, jaki i technologię AR (augmented reality, rzeczywistość rozszerzona). Zaczęły powstawać nie tylko lepsze filmy i gry VR, ale także przydatne aplikacje.

Ja w tym czasie kończyłem studia i postanowiłem poszukać pracy. Pracy, dzięki której będę nie tylko zarabiał pieniądze, ale także rozwijał swoje pasje. Przeprowadziłem się do Wrocławia i zacząłem pracę we wrocławskim studiu gamingowym. Nareszcie robię to, co lubię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *