Menu

Zastosowania wizualizacji VR i AR

4 grudnia 2017 - aplikacje VR, wizualizacje VR
Zastosowania wizualizacji VR i AR

Od kiedy na świecie pojawiły się zarówno wizualizacje AR, jak i wizualizacje VR z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Początkowo wizualizacje w wirtualnej rzeczywistości używane były do tworzenia gier komputerowych. Jednak z czasem znacznie powiększono zakres ich wykorzystywania. Dzięki symulacjom VR zaczęliśmy na przykład odbywać wirtualne podróże, na przykład zwiedzać najdalsze części świata.  Symulacje wirtualnej rzeczywistości umożliwiają nam także robienie zakupów bez wychodzenia z domu. Dzięki wirtualnym przymierzalniom możemy zobaczyć, jak będziemy wyglądać w nowej sukience czy okularach. Sporą popularnością cieszy się także wideo 360. Filmy kręcone w 360 stopniach pozwalają użytkownikowi widzieć obraz z każdej strony.

Zobacz jak działają nasze aplikacje – https://www.morefromvr.com/visualizations.html

Wykorzystaj symulacje VR!

Coraz częściej symulacje VR i symulacje AR wykorzystuje się w edukacji. Najpopularniejszym przykładem są oczywiście szkolenia w systemie e-learnigowym. Najmłodsi mogą korzystać z wirtualnych podręczników i uczyć się dzięki krótkim filmikom z zadaniami. Starsi także mogą skorzystać z symulacji VR do nauki. Firmy technologiczne uczą w ten sposób np. budowy maszyn czy naprawy części samolotów. Studenci medycyny dzięki symulacjom VR mogą przeprowadzić swoją pierwszą operację.

Albo aplikacje VR

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić, jak działają aplikacje VR, zarówno te na web, jaki i aplikacje VR na mobilkę na pewno znajdziesz coś dla siebie. Popularne sklepy z aplikacjami posiadają specjalne zakładki „aplikacje VR” – są tam nie tylko gry, ale także symulatory czy aplikacje edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *