Menu

Jak bezpiecznie kupować Bitcoiny?

24 stycznia 2018 - kupowanie bitcoinów
Jak bezpiecznie kupować Bitcoiny?

Bitcoiny już od długiego czasu z powodzeniem funkcjonują na światowych rynkach.

Oczywiście najbardziej popularne są w Azji i Ameryce, ale liczba miejsc, w których za zakupy można zapłacić Bitcoinami regularnie wzrasta także w całej Europie. W Polsce Bitcoinami zapłacimy za wybrane produkty i usługi nie tylko w Internecie, ale także w wielu popularnych miejscach (np. restauracjach).

Aby móc korzystać z wirtualnej waluty należy ją najpierw samemu nabyć. Służą do tego specjalne strony internetowe, których w sieci znajdziemy całkiem sporo. Warto przyjrzeć się im i wybrać taką, która zagwarantuje nam najlepszą cenę i całkowite bezpieczeństwo transakcji.

Zakup Bitcoinów online

Kupowanie Bitcoinów odbywa się, jak już pisałem, przez Internet. Za kupno Bitcoinów płacimy kartą kredytową lub za pomocą formularza szybkich płatności. Cała forma transakcji może różnić się w zależności od wybranej przez nas strony internetowej. Jednak najczęściej nie jest ona zbyt skomplikowana. Należy po prostu założyć konto na wybranym portalu lub zalogować się do już istniejącego. Następnie wybrać interesującą nas kwotę Bitcoinów. Portal powinien informować nas jaki jest aktualny kurs kupna Bitcoinów, a także aktualizować cenę, którą musimy zapłacić za wybraną przez nas ilość Bitcoinów. Ostatnim etapem transakcji jest oczywiście opłata. Za kupno Bitcoinów płacimy kartą kredytową lub szybkimi płatnościami. Kiedy nasza płatność zostanie odnotowana, zostaniemy posiadaczami wirtualnej waluty. Aby przechowywać ją bezpiecznie musimy skorzystać z wirtualnego portfela – wybór tego najlepszego to oczywiście kwestia całkowicie indywidualna.

Zobacz również jak tworzy się takie serwisy, a informacje znajdziesz w naszym poprzednim poście:

Software house dla kryptowalut

Tagi: