Menu

Jak rozwinąć sprzedaż w Internecie?

5 lutego 2018 - e-commerce
Jak rozwinąć sprzedaż w Internecie?

Zainteresowanie sprzedażą w Internecie nie maleje.

Coraz chętniej kupujemy w sieci, ale i ilość wirtualnych sklepów wzrasta z roku na rok, tworząc poważną konkurencję. Jak się w niej wyróżnić? Jak utrzymać dotychczasowych i pozyskać nowych klientów?

 

Pierwsze i najważniejsze kroki  to oczywiście wybór odpowiedniej platformy e-commerce. Czy będzie to platforma licencyjna, open source czy dedykowana – wszystko zależy od twoich potrzeb i możliwości. Z odpowiednio dobraną platformą e-commerce, w kolejnym kroku musisz skupić się na odpowiednich działaniach pozycjonujących twój sklep w Internecie – do wyboru masz wiele możliwości. Najskuteczniejsze z nich to oczywiście SEM (pozycjonowanie) i SEO (kampanie AdWords).

Liczy się także kreatywne podejście do klienta. Postaw na copywriting. Twoi klienci nie widzą produktów, które sprzedajesz, nie mogą wziąć ich do ręki i przekonać się o ich jakości. Dobrze przygotowane treści copywriterskie, dostosowane do sprzedawanych produktów i klientów sklepu, mogą przekonać ich, że to właśnie u ciebie powinni dokonać zakupów. A kiedy już to zrobią, możesz przypominać o sobie za pomocą e-mail marketingu.

 

Najważniejsze są jednak podstawy!

Nie zapominaj o podstawach, czyli samym wyglądzie sklepu. Projektowanie graficzne jest praktycznie tak samo ważne, jak produkty, które sprzedajesz. Właściwie zaprojektowany sklep, bogaty w przyciągające wzrok grafiki i zdjęcia jest dużo lepszy w odbiorze. Wygląda bardziej profesjonalnie i klienci z pewnością spędzą na nim więcej czasu.

https://www.skycommerce.pl/blog/o-tym-jak-projektowac-logo.html

Sprawdź nasze inne artykuły:

Zastosowania wizualizacji VR i AR